Spór o krzyż przed Pałacem Prezydenkim

PDF 
Zbigniew Ziobro napisał list otwarty do prezydenta-elekta Bronisława Komorowskiego,  zaapelował w nim, by Komorowski nie usuwał krzyża ustawionego przed Pałacem Prezydenckim po katastrofie smoleńskiej.

Prezydent-elekt Bronisław Komorowski zapowiedział wcześniej, że krzyż z przed Pałacu Prezydenckiego zostanie w porozumieniu z władzami kościelnym, przeniesiony w inne, odpowiedniejsze dla niego miejsce. Decyzja ta budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów. Trudno zrozumieć, dlaczego na początku prezydentury dochodzi do konfliktów o krzyż, który dla wielu stał się symbolem żałoby po ofiarach katastrofy smoleńskiej.

Europoseł Zbigniew Ziobro podkreśla, że krzyż został ustawiony pod Pałacem Prezydenckim z "naturalnej potrzeby serca tysięcy ludzi, zresztą nie tylko osób wierzących. Powstał w miejscu nieprzypadkowym i stał się miejscem spotkań tysięcy Polaków, którzy pod nim składają kwiaty i palą znicze. ‘’ Według Ziobry  krzyż stoi we właściwym miejscu dla upamiętnienia tragedii, która zdarzyła się pod Smoleńskiem. Jaka będzie ostateczna decyzja w sprawie krzyża, jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że ,,zgoda buduje’’ jak wielokrotnie powtarzano podczas kampanii wyborczej… 
Wszelkie prawa zastrzeżone © EduGlob ul.Okulickiego 8/8 03-984 Warszawa