Wiadomości z WOS - Wiedzy o Społeczeństwie
Ostatnie chwile kampanii wyborczej
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 17.06.2010.
Mija właśnie ostatni tydzień kampanii wyborczej. Sztaby wyborcze prześcigają się w pomysłach jak jeszcze można zachęcić wyborców do głosowania na ich kandydatów. Sami kandydaci również nie próżnują: jeżdżą na wiece, konwenty, bazary czy też giełdy, byle tylko zagarnąć jak największy elektorat. 
Czytaj całość
 
Komorowski rozwiązał KRRiT
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 14.06.2010.
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski pełniący obowiązki prezydenta poinformował, że przychylił się do stanowiska Sejmu i Senatu, które odrzuciły sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za ubiegły rok, co de facto oznacz rozwiązanie KRRiT w obecnym składzie.
Czytaj całość
 
Czy sądy są nieomylne?
Redaktor: Michał Caban / 13.06.2010.

Konferencja naukowa p.t. „Pomyłki sądowe w postępowaniu karnym”

24 czerwca 2010 r. w Warszawie, w budynku Collegium Iuridicum II, ul. Lipowa 4 (koło BUW) w godzinach 9.00-18.30 odbędzie się konferencja naukowa Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Katedry Kryminalistyki WPiA UW. W jej trakcie zostaną poruszone takie zagadnienia jak wartość tzw. dowodu z pomówienia, opinii biegłych, badań DNA czy czynności okazania.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych przedmiotowymi zagadnieniami, szczególnie tych, którzy wybierają się na studia prawnicze. Będziecie mieli niepowtarzalną okazję zaznajomić się z „delikatną tematyką” pomyłek sądowych, a nadto spotkać czołowych przedstawicieli doktryny prawa, adwokatów, sędziów oraz przedstawicieli prokuratury.
Czytaj całość
 
21. rocznica wyborów 4 czerwca
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 05.06.2010.

Strajki w 1988 roku i obrady Okrągłego Stołu doprowadziły do wyborów 4 czerwca 1989 roku. Tego dnia odbyła się pierwsza tura wyborów do Sejmu i Senatu. Zakończyła się ona wielkim zwycięstwem Solidarności, którego konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Wybory przeprowadzone 4 czerwca 1989 r. były rezultatem porozumienia zawartego pomiędzy władzą komunistyczną a przedstawicielami części opozycji i Kościoła podczas obrad Okrągłego Stołu. Ustalenia zawarte wówczas w sprawie wyborów parlamentarnych były jednorazowe, wynikało z nich, że wybory miały być przeprowadzone według zasad całkowicie demokratycznych.
Czytaj całość
 
Szacowanie strat powodziowych
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 27.05.2010.
Ponad 50 tys. gospodarstw rolnych mogło ucierpieć w wyniku powodzi, a straty mogą wynosić nawet powyżej 1 mld zł. Klęska dotknęła ponad 400 tys. ha użytków rolnych. To na razie dane szacunkowe, dopiero gdy opadnie woda można będzie dokładnie zdiagnozować wielkość strat.
Czytaj całość
 
Pierwsze posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 22.05.2010.
W czwartek, pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski wręczył nominacje nowym członkom Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Później Rada zebrała się na pierwszym posiedzeniu, którego tematem była  oczywiście, sytuacja powodziowa.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 7 - 12 z 36
Wszelkie prawa zastrzeżone © EduGlob ul.Okulickiego 8/8 03-984 Warszawa