Wiadomości z WOS - Wiedzy o Społeczeństwie
Raport po katastrofie
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 28.04.2010.
Premier Donald Tuska poinformował, że szef MSWiA Jerzy Miller został mianowany szefem polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy. Miller zastąpił na czele komisji Edmunda Klicha. Tusk podkreślił, że polska komisja działa pod jego bezpośrednim nadzorem. Jednocześnie zaapelował o cierpliwość w sprawie śledztwa i unikanie pochopnych hipotez, ponieważ ustalenie przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem może być skomplikowane. Dodał również, że awarię samolotu lub wybuch na pokładzie można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć.
Czytaj całość
 
22 kandydatów na prezydenta
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 27.04.2010.
Państwowa Komisja Wyborcza zakończyła w poniedziałek przyjmowanie zgłoszeń komitetów wyborczych. Zgłoszono 22 kandydatów na prezydenta. Jednym z nich jest prezes PiS - Jarosław Kaczyński, ogłosił on, że wystartuje w zbliżających się wyborach prezydenckich, mając w tej decyzji wsparcie rodziny.
Czytaj całość
 
Wybory prezydenckie
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 24.04.2010.
W poniedziałek mija termin rejestracji kandydatów na prezydenta. Do tej pory do Państwowej Komisji Wyborczej wpłynęły zawiadomienia od czterech komitetów wyborczych. W walce o fotel prezydenta na pewną wezmą udział: Waldemar Pawlak, Kornel Morawiecki, Andrzej Lepper i Marek Jurek. W poniedziałek planowana jest rejestracja kandydata PO - Bronisława Komorowskiego oraz kandydata PiS – spekuluje się, że będzie to Jarosław Kaczyński, jednak ostateczna decyzja zostanie ogłoszona w poniedziałek.
Czytaj całość
 
Ostatnie trumny z ciałami ofiar katastrofy po Smoleńskiem wracają do Polski
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 22.04.2010.
Zidentyfikowano już wszystkie ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Ostatnie 21 ciał zostanie sprowadzone z Moskwy do Polski w piątek po południu.
Czytaj całość
 
Grzegorz Napieralski kandydatem SLD na prezydenta
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 22.04.2010.
Sojusz lewicy Demokratycznej postanowił, że kandydatem w wyborach prezydenckich będzie przewodniczący Grzegorz Napieralski.
Czytaj całość
 
Wybory prezydenckie odbędą się 20 czerwca
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 21.04.2010.
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, pełniący obowiązki prezydenta RP ogłosił, że pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 20 czerwca.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 24 z 36
Wszelkie prawa zastrzeżone © EduGlob ul.Okulickiego 8/8 03-984 Warszawa