Wiadomości z WOS - Wiedzy o Społeczeństwie
Komorowski chce powołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 18.05.2010.
Rada Bezpieczeństwa Narodowego ma w założeniu stanowić merytoryczne wsparcie dla głowy państwa, a kwestie bezpieczeństwa, w których ma doradzać, są traktowane w sposób szeroki. Rada może wyrażać opinie dotyczące bezpieczeństwa państwa, w takich kwestiach jak: generalne założenia bezpieczeństwa państwa, założenia i kierunki polityki zagranicznej, kierunki rozwoju Sił Zbrojnych, problemy bezpieczeństwa zewnętrznego, zagrożenia bezpieczeństwa wewnętrznego i środki ich przeciwdziałania.
Czytaj całość
 
Kampania wyborcza
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 16.05.2010.
22 maja na Pl. Teatralnym w Warszawie Jarosław Kaczyński oficjalnie rozpocznie swoją kampanię wyborczą. Wkrótce przedstawi również swój program wyborczy. Ma on być oparty na programie PiS i będzie nawiązywał do koncepcji "4x4"  tzn. koncepcji współpracy wszystkich sił politycznych wobec wyzwań, które stoją przed Polską
Czytaj całość
 
Sondaże przedwyborcze
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 16.05.2010.
Główne siły polityczne mobilizują się do kampanii wyborczych. Sztaby wyborcze prześcigają się w pomysłach na swych kandydatów na prezydenta, media bombardują nas wynikami sondaży. Bieżące sondaże ( sondaż Instytutu "Homo Homini") mówią, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, 16 maja, Bronisław Komorowski (PO) mógłby liczyć na poparcie 42,2 proc. badanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach, zaś Jarosław Kaczyński (PiS) dostałby 35,9 proc. głosów.
Czytaj całość
 
Zamieszanie w sprawie Leppera
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 12.05.2010.
Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała wszystkich 10 kandydatów, których komitety wyborcze złożyły w Komisji wymaganą liczbę podpisów z poparciem dla kandydata na prezydenta tzn. co najmniej 100 tys. Niestety nie obyło się bez pewnych nieścisłości… W poniedziałek PKW odmówiła zarejestrowania Andrzeja Leppera jako kandydata w wyborach prezydenckich, a we wtorek uchyliła poniedziałkową uchwałę o odmowie rejestracji  i zarejestrowała Leppera jako jednego z 10 kandydatów na prezydenta.
Czytaj całość
 
Wszyscy kandydaci na prezydenta zgłoszeni w PKW
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 06.05.2010.
W czwartek o północy mija ostateczny termin składania w PKW podpisów poparcia przez komitety wyborcze kandydatów na prezydenta. Wymagana liczba podpisów to 100 tys. Sztab Jarosława Kaczyńskiego uzbierał 1 mln 650 tys. podpisów popierających jego kandydaturę. Bronisław Komorowski złożył o ponad połowę mniej – 770 tys., mimo, że jego sztabowcy zbierali podpisy prawie dwa razy dłużej. Komitet wyborczy Andrzeja Olechowskiego złożył dziś w PKW ponad 233 tys. podpisów poparcia dla swojego kandydata. Janusz Korwin-Mikke zebrał prawie 138 tys. podpisów poparcia, sztab Andrzeja Leppera 112 tys. podpisów, a Bogusława Ziętka- 170 tys.
Czytaj całość
 
Komitet Pawlaka pierwszy w PKW
Redaktor: Administrator WOS.NET.PL / 01.05.2010.
Komitet Wyborczy PSL złożył dziś w PKW podpisy poparcia dla Waldemara Pawlaka jako kandydata na prezydenta. PSL złożyło nie 100, ale 190 tys. podpisów poparcia dla swojego lidera, tym samym jest pierwszym komitetem, który złożył w PKW wymaganą liczbę podpisów. Czas na wypełnienie tego obowiązku przez wszystkie komitety mija 6 maja. Do tej pory wymagane 100 tys. podpisów zebrały również komitety wyborcze Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego. 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 18 z 36
Wszelkie prawa zastrzeżone © EduGlob ul.Okulickiego 8/8 03-984 Warszawa